Güncel / GÜNDEM

Mehmet Özhaseki ve Bir Fotoğrafın düşündürdükleri

Bir resim yayınlandı muhalif bir iki gazete de. (Sözcü, Cumhuriyet) Özellikle bu tür medya kuruluşlarının AK Parti ve ülkemin lideri Tayyip Erdoğan'ı sıkıştırma ve zora sokma güdümlü olduğuna inanan gazetecilerdenim.

BİR FOTOĞRAFIN DÜŞÜNDÜKLERİ Ve MEHMET ÖZHASEKİVe, böylesi kuruluşların batının oyunlarına taşeronluk yaptıktıklarını ısrarla bağıranlardanım.

Ve, ısrarla yazılarımda ve kitaplarımda,  özelikle bu tür kuruluşların öncelikle milli ve sonrada toplumsal sorumlulukları olmalıdır'ı inatla savunup haykıranlardanım.

Basın'ın özgür olması demek ağzına geleni istediği an, istediği gibi söylemesi demek değildir, bunları milli ve devlet değerlerimize olan sorumlulukla söylemeliyiz.  Bunu da en yüksek volümde savunanlardanım.

O yüzden aslını astarını ve ülkeme vereceği zararları iyice araştırmadan MİT tırlarını sırf Tayyip Erdoğan'ı istemiyorlar diye deşifre ve ifşa etmek, heleki böylesi stratejik bir soğuk savaşın sürdüğü süreçte bu yapılana VATAN HAİNLİĞİ diyen, olayın ortaya çıkmasının hemen ardından ulusal bir kanalda canlı yayında haykıran ilk gazetecilerdenim.  

Buraya kadar bir sorun yok...

Son dönemlerde kendi sitemde Derin Kayseri 1-2-3 yazılarını yayınlayıp,  bu anlamda Kayseri'nin Türkiye üzerindeki stratejik önemini iyi kavramış bir gazeteci olarak resimleriniz o gazetelerde yayınlandıktan sonra sizin basın yoluyla yapmış olduğunuz açıklamalar önce vatanına karşı sorumlu bir araştırmacı-gazeteci sonrada bu ülkenin değerlerine bağlı bir ferdi olarak beni hiç ikna etmedi !!

Sizin 17 yıl Başkanlığını yaptığınız Kayseri de, gözünüzün önünde FETÖ' nün arka bahçesi olan Boydak'lar yeşeriyor, büyüyor, FETÖ' nün en büyük finans kaynaklarından oluyor, siz bunları görmüyor, duymuyor, bilmiyorsunuz !!

Sonrada gözümüzün içine baka baka diyorsunuz ki " o resim 15 Temmuz'dan çok önceydi "

Yani ne kadar önce,  2012 !

Sayın Bakan, Tarih 2004... MGK toplantısında Başbakan Erdoğan, Abdullah Gül ve Hilmi Özkök... 

Kurul'da Gülen' i bitirme planı hazırlandı ve imzalandı. MGK tavsiye kararını, hükümet kanadından o dönem Başbakan olan  Erdoğan 'ın yanı sıra Abdullah Gül, Abdüllatif Şener, Cemil Çiçek, Vecdi Gönül ve Abdülkadir Aksu da imzalamış. " Fethullah Gülen grubunun faaliyetlerine karşı alınması gereken tedbirler" başlığıyla MGK da alınan kararda "ağır yaptırımlar için eylem planı hazırlanmalıdır " deniyor... ( konuyla alakalı haberler sosyal medya da mevcuttur)

Diyorsunuz ki 15 Temmuz'dan çok önceydi!! FETÖ terör örgütünü Türkiye 15 Temmuzda öğrenmedi sayın Bakan, 15 temmuz bilinen ve engellenmeye çalışılan yapının haince saldırıya geçtiği andır.. !!!

Sayın Bakan, kitap ve yazılarımı incelerseniz BEN 15 yıl öncesinden devlet içerisindeki paralel yapılanmaları bağırıp haykıranlardan olduğumu görürsünüz... Sayın Hanefi Avcı'nın "Haliç'teki Simonlar" kitabı Cin Ali'nin serüvenlerini anlatmıyordu! Tam da bu çirkin yapılanmaları anlatıyordu  !..

Ama siz bir avuç Kayseri'de, ki, zaten Kayseri'nin bilinen, iki elin parmağı kadar insanlar birbirine ya akrabalar yada yan komşusudur, ve  onlar ya Belediye Başkanı,  yada Ticaret odası başkanı, yada bilinen bir işletmenin sahibidir, ee onlarda birbirinin herşeyini bilirler...

Sizin yıllarca yönettiğiniz Kayseri' yi İngilizler gözünüzün içine baka baka yıllarca ablukaya almışlar, ve hatta son K. T. Odası Başkanı'nın da yargılandığı davayı İngilizler tam kadro olarak yerinde takip etmişler!

Ama siz bunları görmüyor, duymuyor, bilmiyorsunuz!!

Kayseri'nin en önemli kurumlarından, Belediyeler den, Şeker Fabrikası ve Ticaret Odasından bir sürü FETÖ' cü ya içeriye alınmış, yada yargılanıyor ama siz 17 yıl boyunca görmediniz, duymadınız,  bilmiyorsunuz!!

Sene başında Şeker Fabrikasının seçimleri yapıldı Sayın Bakan!

2 aday katıldı seçimlere,  1 tanesi şimdiki başkan, Fetö'den yargılanan kişi, diğeri, yani karşındaki 2. adayda Ahmet GÖKÇE.

Şimdi ki başkan seçim günü kürsüye çıkıp konuşma yapıyor,  ki hakkı, çünkü aday. Ardından kürsüye hiç alakası yokken ve çıkmaması gerekirken eski Başkan Vedat Ali ÖZIŞIK çıkıyor konuşma yapıyor!

Veeee eski milletvekillerinden Taner Yıldız çıkıyor ve yarım saat şu anki başkanı destekler konuşma yapıyor! Ki, Taner Yıldız'ın o kürsüyle hiç alakası yokken çıkıp konuşması da ayrı bir tartışma konusu!

Neyse, asıl önemli detay, rakip adayın kürsüye çıkıp konuşamaması !!!

Dikkat ederseniz konuşmaması demedim!

Konuşamaması,  çıkartılmaması dedim !

Yani diyorum ki Sayın Bakan, bir ayağınız hep Kayseri'de ve sürekli gidiyorsunuz oraya, bide üzerine sizin dediğiniz gibi 17 yıl başkanlığını yaptınız.  Ben Kayseri' ye ailem orda yaşıyor diye sene de en fazla iki kez giden biri olarak bunları taa Istanbul' dan takip edip duyarlılık gösteriyorum, ama siz kendi yönettiğiniz şehirdeki bir sürü muamma olaylara Fransız ve uzaksınız !!!

Kibarlığımdan bir iki örnek verdim, bunun gibi çokça tesbit ve örnekler verebilirim....

Mesela Kayseri Elektrik Dağıtım AŞ nin güneş enerjisinden elektrik üretim lisanslarını kimler almıştır? Haberiniz varmı? Belki! haberiniz yoktur diye ben listesini hem sizinle hem kamuoyuyla paylaşayım. Konuyla ilgilenenler bu bilgileri sözkonusu şirkettende teyit edebilirler.

 

LİSTE

 

 

 

Üzgünüm, bu duruş ve tavrınız bana hiç inandırıcı, etik ve samimi gelmiyor Sayın Bakan...

17 yıl önce Eski Sanayide küçücük bir kaynak atölyesinden, Organize Sanayide binlerce m2 kapalı alanda Belediyelere türlü türlü işler yapıldığını bilmiyor olmanız mümkünmü?

17 yıllık süreç içerisinde kimlerin nasıl zengin olduklarını kamuoyu biraz araştırırsa görecektir ki bugün ya FETÖ den tutuklu, ya firar yada yargılanıyor...

Evet sayın Bakanım 17 yıl yönettiğiniz şehirde zengin olanlar ortada.

Sayın Cumhurbaşkanımız tüm samimiyeti ile halkın karşısına çıktı ve kirli eli kanlı örgüte bilmeden kandırıldığını itiraf etti. Cumhurbaşkanı'nın bu konudaki samimiyetini kimse sorgulayamaz. 

Nedenmi? 

15 Temmuz gecesi abdestini alıp ölümü göze alarak İstanbul Havalimanına gelmesi bunun en açık göstergesidir...

Hala " Acaba konjektür değişirse", " Cemaat Fabrika Ayarlarına Dönerse Herşey Normalleşir" beklentisinde olanlar hem toplum nezdinde, hemde mahşer günü başları önünde olacaklardır.

Birilerinin  " En sağlam ortaklık, suç ortaklığıdır" dediklerini de duyduk. Unutulmamalıdır ki suç ortaklarında çözülme başladığında kimse önünü alamaz. 

Kayseri de artık herkes herkesle ilgili ihbarda bulunmakta ve özel dosyalar, belgeler fink atmaktadır. 

Çok yakında çok ciddi dosyaların patlayacağını çok iyi biliyorum. 

Benimde üzerinde çalıştığım mevzularda duyduklarımı, gördüklerimi sıradan bir vatandaş görse sanırım çıldırır. Artık Kayseri için" Takke düşmüş, kel görünmüştür"

Böylesi Diriliş ve 2. Kurtuluş Savaşı mücadelesi verildiği bir süreçte, halkını arkasına almış, cesurca düşmana aman vermeden mücadele eden Cumhurbaşkanımız ve ekibine sizlerinde aynı fedakarlıkta destek olmanızı beklemek bizlerin en doğal hakkı...

Varsa şehrinizde bir pislik ve yanlış giden şeyler, ve ucuda size dokunuyorsa bile en yüreklilikle ve ivedilikle bizlerden önce ülkemizin başını sizlerin bilgilendirip, uyarıp  tedbirler alınmasına öncülük etmenizin en olması gereken şey olduğunu düşünüyorum...

 

Çetin AGAŞE
Bu haber 26.11.2017 22:45:34 tarihinde eklenmiştir. Toplam okunma sayısı :


Okuyucu Yorumları

Haber Gezintisi

 • Zamanın Ruhu: Sultan II. Abdülhamid Han

 • Erdoğan-Papa Görüşmesinin Şifreleri

 • Türk Ordusu Afrin’de CHP

 • Merhamet medeniyetinin doğuşu

 • Batı İslamiyete dönüyor...

 • Koray KAMACI'dan ANALİZ

 • Vatan olmadan hiç bir şey olmaz...

 • Bugün Günlerden SAVAŞ…

 • 10 Ocak çalışan gazeteciler günü

 • Adamlık ve vefa böyle gösterilir

 • Bahçeli çok net söyledi ''CUMHURBAŞKANI ADAYIMIZ TAYYİP ERDOĞAN

 • Münir Özkul toprağa verildi

 • Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan önemli bir tespit ve konuşma

 • Christoph Hörtel'den Kartel sermayesine tokat gibi sözler. ...

 • 2018 daha da çetin geçecek,

 • 2018'in ilk haftasında dünya gündeminde neler var?

 • KÜRŞAD BERKKAN YAZDI...TRANSHÜMANİZM VE KABALİST BARONLAR

 • 15 Temmuz 2016 BİR DARBE GİRİŞİMİNDEN ÇOK DAHA FAZLASIYDI…

Benzer Haberler